Dzień Kolorowej Skarpetki

W naszym przedszkolu 21 marca był wyjątkowo barwny i kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. Właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Charakterystycznym symbolem tego dnia jest założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Nasze dzieci również przyłączyły się do akcji i tego dnia założyły kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.Dodatkowo przedszkolaki miały możliwość stworzenia grupowej pracy plastycznej – „zwierzątka”z samodzielnie zaprojektowanych skarpetek.

Tego dnia wyglądaliśmy odmiennie a tym samym wysłaliśmy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z Zespołem Downa.