Dzień Ziemi

W poniedziałek 24.04.2023r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Podczas obchodów tego święta przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały zróżnicowane zadania, dzięki którym mogły zobaczyć jak można się bawić wykorzystując przedmioty takie jak: kartony, stare kocyki, materiały, rolki po papierze toaletowym czy plastikowe butelki. Dodatkowo starsze przedszkolaki rozwiązywały eko-krzyżówki. Na zakończenie obchodów każda grupa sadziła kwiatki, aby ukwiecić teren przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Wszystkie zorganizowane działania przyniosły dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.