Żabki i Pszczółki na wycieczce w Warszawie

W piątek 5 maja Żabki wraz z Pszczółkami wybrały się do Centrum Mądrej Zabaw „Smart Kids Planet” w Warszawie. Dzieci odkrywały świat wszystkimi zmysłami poprzez ideę mądrej zabawy kształtując kompetencje przyszłości oraz umiejętność współpracy. Zapoznały się z najnowszymi technologiami. Przedszkolaki mogły w 9 strefach niecodziennej zabawy m.in. brać udział w segregacji odpadów, w procesie przetwarzania jabłek, w konstruowaniu budowli przy użyciu dźwigu oraz w procesie segregowania paczek, a także – w zakupach w niemal prawdziwym supermarkecie. Poznały pracowitą Pszczółkę, która opowiedziała co nieco o pysznym miodku – ale nie tylko! Dzieci dowiedziały się dlaczego pszczoły są niezbędne na naszej planecie, jak zmiany klimatyczne wpływają na życie człowieka i co każdy z nas może robić na co dzień, aby zostać ekologicznym superbohaterem! Następnie wybraliśmy się na Warszawską Starówkę, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki na Starym Mieście, Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca.