Wynalazcy z Gimnazjum nr 1 ponownie w finale prestiżowego konkursu Akademii im. Roberta Boscha

Dwie uczennice Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie: Wiktoria Solarska i Weronika Seweryniak znalazły się w finale VI edycji konkursu na wynalazek Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha w Warszawie.

Dziewczyny wymyśliły i zaprojektowały aplikację „Glamp” mającą za zadanie ułatwiać zakupy oraz przy okazji rozwijać kreatywność. Umożliwiałaby ona samodzielne zaprojektowanie ubrania na własnej sylwetce w dowolny sposób, a następnie Glamp szukałby gdzie taką lub podobną rzecz możemy kupić. Gimnazjalistki wymyśliły też możliwość łączenia ubrań w stylizacje oraz wpadły na pomysł dodania do tego fryzury i makijażu po wcześniejszym zrobieniu zdjęcia swojej twarzy. Podjęcie togo wyzwania było możliwe dzięki wieloletniej tradycji nauki programowania w szkole.

Na początku Wiktoria i Weronika zaprojektowały wygląd ekranów aplikacji na kartkach, następie każdy zaprojektowany ekran musiały przenieść na komputer, co nie było proste. Dziewczyny z pomocą koleżanek Weroniki Zduńczyk i Michaliny Durmy nagrały świetną reklamę swojej aplikacji.

20 czerwca na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej o godzinie 16:30 odbyła się uroczysta Gala Finałowa. Na początku każdy z finalistów musiał zaprezentować swój pomysł. Po wręczeniu nagród został przygotowany pokaz malowania piaskiem i poczęstunek.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie z Gimnazjum
nr 1 w Gostyninie coraz częściej osiągają sukcesy na konkursach związanych z projektowaniem i programowaniem. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.