Grupa Motylki w Bibliotece

23 kwietnia z okazji Dnia Książki dzieci z grupy Motylki wybrały się z wizytą do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży im. Stasia i Nel w Gostyninie. Na miejscu przedszkolaków przywitała pani Kamilla, która zapoznała dzieci z pracą bibliotekarki, opowiedziała o zbiorach znajdujących się na półkach oraz zasadach wypożyczania książek. Nie zabrakło również informacji, jak dbać o książki, aby jak najdłużej nam służyły. Dzieci z dużą uwagą i zaciekawieniem słuchały czytanych przez panią Kamillę bajek. Nie zabrakło również organizowanych zabaw i zadań , w których przedszkolaki aktywnie brały udział. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał kolorową zakładkę. Po wyjściu z biblioteki dzieci podziwiały galerię prac konkursowych ” Znów przyjdzie maj” wyeksponowanych w holu Miejskiego Centrum Kultury. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale zapewne nie ostatnia. Dzieci obiecały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.