Pasjonujący turniej warcabowo-szachowy! Spotkanie młodych umysłów.

13.06.2023r odbył się II Szkolny Turniej warcabowo-szachowy, który zgromadził uczniów z różnych klas i roczników. Pierwszy raz w turnieju wzięły udział dzieci z „zerówki”. Ta wyjątkowa impreza nie tylko dostarczyła uczestnikom świetnej zabawy, ale również promowała strategiczne myślenie, umiejętności planowania oraz zdolności koncentracji. Turniej warcabowo-szachowy okazał się doskonałą okazją do integracji uczniów oraz rozwijania ich umiejętności intelektualnych.
Organizacja turnieju była owocem współpracy między nauczycielami, uczniami oraz Radą Rodziców. Wszystkie strony zaangażowane w tę inicjatywę pracowały razem, aby zapewnić płynny przebieg wydarzenia. Zgłosiło się ponad 60 uczniów, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.
Nasz turniej warcabowo-szachowy skupiał się nie tylko na umiejętnościach gry, ale także na wychowaniu poprzez sport. Wszyscy uczestnicy musieli przestrzegać zasad fair play i szanować swoich przeciwników. Każdy mecz/ każda rozegrana partia była okazją do nauki cierpliwości, radzenia sobie z presją oraz szacunku dla drugiego człowieka. Uczniowie uczyli się również analizować swoje ruchy, strategie przeciwników i podejmować decyzje, które prowadziły do zwycięstwa.
W trakcie turnieju warcabowo-szachowego panowała wyjątkowa atmosfera pełna napięcia, ale również radości i emocji. Uczniowie, którzy zostali wyeliminowani z rozgrywek, wspierali swoich kolegów i koleżanki. Każdy ruch i rozwiązanie były obserwowane z zainteresowaniem i podziwem.
Po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na słodki poczęstunek i ogłoszenie wyników. Podczas ceremonii wręczenia nagród, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody i wyróżnienia. Jednak najważniejszą nagrodą dla uczestników było doświadczenie zdobyte podczas turnieju i okazja do spotkania się z rówieśnikami, którzy również kochają grę w warcaby oraz szachy.
Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Gostynina p. Paweł Witold Kalinowski, Przedstawiciel Rady Miejskiej p. Andrzej Reder, p. Bogumiła Ogrodowczyk z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku, Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola p. Martyna Jędrzak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły p. Aneta Marciszewska.
Organizatorzy turnieju planują kontynuować tę inicjatywę i rozwijać ją w przyszłych latach.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom a w stronę Rady Rodziców kierujemy ogromne podziękowania za ufundowanie nagród.