Szkolenie edukacyjno – obronne przed atakującymi psami

W dniu 14 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w szkoleniu edukacyjno – obronnym przed atakującymi psami. Wykwalifikowani instruktorzy pan Mirosław Różański oraz pan Piotr Danielewski omówili jak mądrze wychowywać psa. Panowie przekazali wiele cennych rad na temat zachowania w chwili ataku zwierzęcia. Dzieci miały możliwość przećwiczyć prawidłową postawę obronną w sytuacji zagrożenia. Instruktorom towarzyszyły dwie urocze suczki: Daszka – berneńczyk oraz Yuki – owczarek niemiecki, które pokazały dzieciom sztuczki, jakie potrafią wykonać. Okazało się, że pieski doskonale aportują, rozwiązują zadania matematyczne oraz świetnie pozują do zdjęć.

Warto pamiętać, iż nie każdy pies jest przyjazny, dlatego ważna jest edukacja w tym zakresie.